Ile kosztuje regeneracja reflektorów w samochodzie?

Ile kosztuje regeneracja reflektorów w samochodzie?

Każdy właściciel auta wie, że jego użytkowanie przyczynia się nie tylko do eksploatacji części, ale również zużycia kloszy samochodowych. Spory wpływ na żywotność tego elementu pojazdu mają czynniki zewnętrzne, takie jak piasek, kurz czy promienie słoneczne. To wszystko sprawia, że reflektory samochodowe zaczynają się niszczyć.

Dobrym rozwiązaniem na tego typu problem jest profesjonalne polerowanie kloszy, które znacząco poprawia ogólny wygląd naszego pojazdu. Jak i gdzie je wykonać? Ile kosztuje profesjonalna regeneracja reflektorów? Sprawdź koniecznie!

Czym jest regeneracja lamp samochodowych i jak wygląda?

Warto wiedzieć, że regeneracja reflektorów samochodowych może być wykonywana na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest rozebranie klosza, kompleksowa regeneracja w środku i ponowny montaż reflektorów.

Drugim sposobem jest natomiast profesjonalne polerowanie lamp. Polerowanie reflektorów zadziała na powierzchnię zewnętrzną reflektorów, które przez lata były narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Najczęściej taki sposób ich regeneracji daje bardzo zadowalające efekty. Nie musimy też wówczas demontować i regenerować całej lampy od środka, co mogłoby być wręcz nieopłacalne w przypadku niektórych starszych modeli aut.

Regeneracja reflektorów – dlaczego warto regenerować reflektory?

Lampy samochodowe powinny być zawsze sprawne. Po latach eksploatacji pojazdów klosze ulegają zniszczeniu, co prowadzi do zarysowań, zmatowienia oraz osłabienia strumienia światła. Dla osób prowadzących taki pojazd oznacza to pogorszenie jakości jazdy, a w konsekwencji mniejsze bezpieczeństwo na drodze.

Wówczas konieczna może okazać się wymiana reflektora albo – jeśli lampy są w dobrym stanie – skorzystanie z usługi regeneracji lamp (polerowanie powierzchni klosza). W wielu przypadkach wystarczy jednak regeneracja. Za regeneracją przemawia też koszt. W wielu przypadkach jest to o wiele tańsza opcja od wymiany.

nakładanie folii na reflektor samochodowy

Regeneracja reflektorów, czyli ich profesjonalne czyszczenie i polerowanie pozwoli na poprawę emisji światła i zwiększenie widoczności. Dzięki temu możemy usunąć liczne mikrozarysowania na lampach oraz przywrócić ich przejrzystość.

Po wykonaniu takiej usługi warto dodatkowo zdecydować się na ochronę powierzchni powłoką ceramiczną. Lampę można też okleić specjalną folią PPF. Regeneracją reflektorów, w tym profesjonalnym polerowaniem i odpowiednim zabezpieczeniem zajmuje się firma Studio CB.

Regeneracja lamp samochodowych – cena

Regenerację klosza można wykonać samodzielnie, we własnym garażu. Regeneracja lamp samochodowych nie jest zadaniem trudnym, jednak za efektem pracy stoi wiedza i doświadczenie osoby, która taki zabieg wykonuje. Ważne jest więc odpowiednie przygotowanie. W internecie znajdziemy też sporo poradników wskazujących jak polerować reflektor. Ponadto warto wybrać odpowiedni zestaw narzędzi, dzięki któremu praca będzie skuteczna.

Możemy również zdecydować się na profesjonalne polerowanie lamp, które wykonają dla nas doświadczeni specjaliści. Koszt takiej usługi może być zbliżony do kosztu narzędzi i materiałów potrzebnych do samodzielnego odnowienia reflektorów. Ponadto powierzając swój samochód specjalistom, zaoszczędzimy także sporo czasu (dla osoby bez doświadczenia samodzielne czyszczenie reflektora i proces regeneracji to praca czasochłonna).

W Studio CB za polerowanie dwóch przednich lamp zapłacimy od 150 do 250 złotych netto. W tej cenie fachowcy zabezpieczą lampy dodatkowo powłoką ceramiczną. Natomiast w przypadku, gdy zdecydujemy się na oklejanie lamp folią PPF, zapłacimy od około 400 do 600 zł netto (za oklejenie dwóch przednich reflektorów).

Oklejanie lamp folią PPF – co warto wiedzieć?

Dlaczego warto zdecydować się na oklejanie lamp bezbarwną folią PPF? Szczególnie z uwagi na jej właściwości. Taka folia chroni i zabezpiecza reflektor przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym przed uderzeniami kamieni, otarciami czy zarysowaniami. Ponadto, folie PPF mają właściwości hydrofobowe, co sprawia, że znacznie łatwiej będzie nam utrzymać klosz w czystości.

Bezbarwna folia ochronna nadaje połysk, jest odporna na działanie chemii samochodowej, soli drogowej czy czynników pogodowych. Nowoczesne folie charakteryzują się możliwością samoregeneracji, co oznacza, że dochodzi do ich samoistnej naprawy (pod wpływem ciepła drobne zarysowania zabliźniają się bez potrzeby polerowania).

Jakie inne elementy samochodu warto okleić folią PPF?

Folia PPF jest bezpieczna dla lakieru samochodowego, nie wchodzi z nim w stałe reakcje i nie uszkadza go. Zabezpieczenie lakieru folią PPF sprawia, że nie jest on podatny na zarysowania, nie matowieje i jest odporny na czynniki pogodowe takie jak promieniowanie UV czy kwaśne deszcze.

Zastosowanie takiej folii utrudnia przywieranie kurzu i pyłu do karoserii, a to z kolei ułatwia nam mycie samochodu i usuwanie przyklejonych owadów.

mężczyzna trzymający w ręku folię PPF

Ponadto dobrej jakości folie nie żółkną, a dodatkowo producenci udzielają na nie gwarancji do 10 lat.

Folie ochronne używane są także do zabezpieczania zderzaków, wnęk klamek, krawędzi drzwi, masek samochodów, błotników, progów załadunkowych bagażnika czy elementów, które są szczególnie narażone na zarysowania np. kluczami. Dodatkowo zabezpieczyć można również niektóre fragmenty wnętrza samochodu, szczególnie elementy typu „piano black”.

Przed aplikacją folii ochronnej, należy odpowiednio przygotować pojazd, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania fachowcom. Ponadto taką folię można zdemontować w dowolnym momencie. Obecnie jest to najskuteczniejsza forma ochrony reflektorów oraz lakieru naszego samochodu.

Koszt zabezpieczenia poszczególnych elementów folią ochronną będzie uzależniony m.in. od stanu naszego pojazdu, jego wielkości czy zakresu wykonywanych prac. Firmy specjalizujące się w takich usługach mają w swoich ofertach specjalne pakiety. Kliknij i sprawdź ofertę Studio CB: https://studiocb.pl/zabezpieczenie-lakieru-folia-ppf

Regeneracja reflektorów – podsumowanie

Pojazdy z matowymi, zużytymi reflektorami prezentują się mało elegancko. Zaniedbana lampa może też ograniczyć nam przepływ światła i przyczynić się do mniejszej widoczności na drodze.
Regeneracja reflektorów poprzez profesjonalne polerowanie i ochrona lamp za pomocą folii sprawia, że reflektory odzyskują dawny blask w krótkim czasie. Taki zabieg poprawia także bezpieczeństwo na drodze i sprawia, że nasze auto prezentuje się znacznie lepiej!

4.5/5 - (2 votes)
Call Now Button